Mar 01 2010

Kuidas kirjutada CV-d

Published by Targo at 1:39 am under Juhtimine, Programmeerijad

cv-mistakes

Mult on vahetevahel küsitud nõu, kuidas efektiivsemat CV-d kirjutada. Internetis on selle kohta küll üsna palju materjali, aga kuna minu lauale jõuavad vahel ikka päris traagilised kirjutised, ütlen sõna sekka.

Esimene küsimus on tegelikult, kas meil on üldse CV-d vaja? Minu meelest on nii värbamisel kui töölesaamisel oluliselt, oluliselt parem variant CV-d mitte kasutada. Nagu Toots ütles, parim soovitus mehele on mees ise. Ehk siis, kui tegemist on inimesega, kelle teod räägivad iseenda eest (on näiteks valmistanud või kirjutanud midagi, millest kõik teavad), milleks talle siis veel CV? Väga abiks on siin muidugi ka võimalikult laia sotsiaalse võrgustiku (vana kooli mõttes, mitte tingimata rate.ee) omamine, et saaksid õigel ajal õiges kohas olla.

Kui me esimesele küsimusele vastates siiski leiame, et meil piisavalt tuntust ei ole, tuleb järgmiseks uurida ühtteist selle ettevõtte kohta, kuhu me tahame pääseda. On muidugi ka geneerilisi CV-sid, mida spämmitakse tuhandesse eri kohta, et ehk näkkab, need on kergesti äratuntavad ning jäetakse enamasti kõrvale.

Kõige olulisem asi ettevõtte kohta on see, kas seal värbavad inimesi teised tehnikud või on tegemist 100% HR funktsiooniga (mingi osalus on HRil muidugi alati, oluline on see, kes otsuseid teeb). Esimene variant on üldiselt palju parem, teist liiki firmad soovitan ma madalamaks prioriteediks võtta.

dilbert_hiring

Kui HRile silmajäämiseks tuleb enamasti õigeid buzzworde teada, siis tehnikute osas on kuldreegliks: kui sa ise kedagi tööle võtaksid, siis mis laadi inimest sa tahaksid? See mõtlemine aitab enamasti sobivust kontrollida. Vaata, mis on selle ettevõtte või organisatsiooni ning tema juhtkonna põhiväärtused, mõtle, kas sa jagad neid, ning too nad seejärel enda juures esile.

Näiteks mulle isiklikult jäävad silma need, kes demonstreerivad:

 • Taiplikkust
 • Pealehakkamist
 • Passionit
 • Võimet asju ära teha
 • Koostööoskust

Kui mainid oma CVs mitmesuguseid üritusi või projekte, mida oled algatanud ja korraldanud, siis see on hea, kuna näitab pealehakkamist.

Kui kirjutad projektidest, milles oled osalenud, too kindlasti välja, mis oli sinu isiklik panus sellesse. Millega sa hakkama said? See näitab asjade ära tegemise võimet.

Kas tegeled tööväliselt mingite lahedate tehnoloogiliste asjadega? Proged ehk midagi või ehitad roboteid? See näitab taiplikkust ja passionit.

Kui sul on kogemusi suuremas tiimis koos töötamise alal, siis seda peaks ka mainima, sealhulgas oma rolli tiimis. Et siin projektis oli 3 progejat ja mina tegin neile tehnilist disaini, see ütleb ühtteist koostöövõime kohta. Paljud programmeerijad on üksikud hundid, omaette teevad asjad ära, aga suures projektis ei saa teistega koos töötatud.

See oli nüüd minu isiklik vaatenurk, aga metaõppetund on alati järele uurida, kes antud ettevõttes värbamisega tegeleb, mis on nende metoodika ja väärtused, mille alusel nad inimesi hindavad, ning seejärel natuke kodutööd teha.

Ja last but not least - korrektsus on alati abiks, enamik komavigu ei tekita päris sellist piinlikkust nagu ülaloleval pildil, aga lohaka mulje jätavad ikka.

7 responses so far

7 Responses to “Kuidas kirjutada CV-d”

 1. Riinaon 01 Mar 2010 at 10:17 am

  Vaidleksin natuke vastu (olles ise värvanud nii \tehnikuna\ kui \HR inimesena\) – kui inimene ei tea, miks ta seda töökohta tahab ja kuhu see töö viib (\just an other job\ juhtum), siis ei aita miski luuramine ega õiged buzzwordid.

 2. Targoon 01 Mar 2010 at 11:08 am

  Nõus, see eeldus jäi kirja panemata, et inimene peaks eelkõige iseendale selgeks tegema, mida ta üldse tahab.

 3. バッグ レザーon 18 Sep 2014 at 11:04 am

  and just as Longshanks surely could sway certain scottish to his particular outside active in the motion picture thriller, the amazon marketplace once made prime suppliers while companions. not too long ago, rain forest measured intended target (TGT), dog toys “R” everyone, Macy’s (e) and simply space (of the) the way merchants marketing and advertising remedys on the website. at present each your outlets, and many others once connected to amazon, withstand because internet commerce rivalry.ringing in the ears ms, at probable tip a customer base of predominantly $9B, Somaiya remarks. Synageva BioPharma (GEVA +3.7%) rolling from actually purchase. BioMarin (BMRN +1.2%), Amgen (AMGN), and as well,as well as the Infinity drugs (INFI +2.8%) founded by visiting breakeven.Alexiaround can provide edit voluntary medication Soliris recallAlexi (ALXN +1.1%) has an write for regarding the particular non-reflex thought of 2 quite a lot of Soliris.

 4. ytnswcbdfbon 18 Sep 2014 at 12:10 pm

  Targo tarkvara » Kuidas kirjutada CV-d
  ytnswcbdfb http://www.g95teq4z9g0mk2j6hq6f700jl8o967e4s.org/
  aytnswcbdfb
  [url=http://www.g95teq4z9g0mk2j6hq6f700jl8o967e4s.org/]uytnswcbdfb[/url]

 5. ナイキ ショックス バスケ,ナイキ ナイロンパーカー 着こなし,ナイキ エアマックス 人気
  セリーヌ 株式会社エクセルは本物?,celine 秋冬,セリーヌ ベビー リュック
  ベビー おくるみタオル バーバリー,burberrys クラッチバッグ,バーバリー ブラウン レーベル
  prada エスパドリーユ 37,プラダ キャンバストート アウトレット,prada バッグ グレー 22万
  black nike air max size 6
  ドルガバ ホワイト鞄,d&g ベージュ スニーカー,黒ヒョウ柄 メンズバッグ ブランド
  エルメス 紐タイプ ネックレス,エルメス エブリン 中古 ラウンドファスナー,エルメス 財布 国内発送
  ガスライター 補修,カーボン生地 財布 台湾,ganzoベルト

 6. ウブロ ワインディングマシーン エスプリマ

 7. ウブロ クラシック 評判on 12 Mar 2016 at 10:45 am

  ウブロ クラシック 評判

Comments RSS

Leave a Reply